Pracownia Rozwoju i Terapii ProArche
Jako zespół integrujemy różne podejścia terapeutyczne i prorozwojowe, a łączy nas dbałość o klienta. Ponieważ rozwój wiąże się dla nas z poczuciem dobrostanu psychicznego, współpracujemy z Poradnią Zdrowia Psychicznego Epimeleion.
Zapraszamy do wspólnej podróży, która prowadzić może różnymi ścieżkami i przebiegać w indywidualnym tempie.
Zespół

Dorota Mrozek
– psycholożka, psychoterapeutka, dr n. hum., terapeutka traumy, terapeutka somatyczna. W swojej praktyce łączy psychoterapię zorientowaną na ciało (praca ze świadomością ciała, z regulacją ciała, z traumą od strony odczuć z ciała) z podejściem systemowym i narracyjnym.
Jest certyfikowanym praktykiem Somatic Experiencing (SE), praktykiem Integral Somatic Psychology (ISP). Ukończyła także szkolenie NeuroAffective Touch (NATouch), pozwalające na wprowadzanie i pogłębianie pracy z dotykiem podczas procesu psychoterapeutycznego, również w kontekście traumy przedwerbalnej.
Od blisko 10 lat pracuje jako asystentka podczas szkoleń SE i ISP w różnych krajach (Polska, Indie, Turcja, Egipt) i we współpracy z różnymi nauczycielami.
Szczególnym obszarem jej zainteresowań jest :
- ciało w psychoterapii,
- praca z traumą
- praca z dorosłymi, znajdującymi się w spektrum ADHD/ADD
- psychoterapia wrażliwa kulturowo.
Prowadzi terapię indywidualną, terapię par i rodzin. Systematycznie uczestniczy w superwizji indywidualnej i grupowej.
Ukończyła m.in. całościowy kurs psychoterapii systemowej (WTTS Poznań), całościowe szkolenie z terapii narracyjnej (ITN Londyn). W tej chwili w trakcie przygotowywania pracy dyplomowej z zakresu praktyki narracyjnej (ITN Londyn).
Jest członkiem WTTS, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz członkiem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing.
Istnieje także możliwość pracy w języku angielskim.
e-mail: dorota@proarche.pl; tel. 880 732 455; www.dorotamrozek.pl

Magda Dzięgielewska
– certyfikowana terapeutka psychodramy, certyfikowany praktyk IFS, trenerka Familylab, doświadczona pedagożka i dydaktyk, hispanistka. W swojej pracy integruje różne humanistyczne nurty terapeutyczne – psychodramę, Internal Family Systems (System Wewnętrznej Rodziny) somatic experiencing, focusing, brainspotting. Ukończyła szkolenie I i II stopnia w Psychodrama Institute für Europe, jest absolwentką Wydziału Neofilologii UAM w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Dydaktyki. Ukończyła szkolenie certyfikacyjne dla trenerów Familylab Polska, poziom I i II ścieżki edukacji w ramach treningu terapii IFS, szkolenie Intro Somatic Experiencing oraz szkolenie I stopnia Brainspottingu.
Społeczniczka działająca na rzecz dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo –wychowawczych, współzałożycielka Fundacji Chcemisie oraz Fundacji Pomocy Dzieciom – Tak po Prostu. Od ponad 20 lat towarzyszy dzieciom i młodzieży po traumach oraz ich opiekunom w szukaniu mocy i zasobów. Tworzy spektakle dla wychowanków ośrodków, współpracuje z ich rodzinami. Prowadzi warsztaty terapeutyczne dla młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Organizuje warsztaty, koncerty, eventy charytatywne. Jest członkinią Polskiego Instytutu Psychodramy. Na co dzień współtworzy Pracownię Rozwoju i Terapii ProArche.
Swoją pracę poddaje superwizji indywidualnej i grupowej.
Prowadzi sesje również online. Możliwość terapii w języku angielskim i hiszpańskim.
e-mail: magdzie@op.pl; tel. 605 677 963

Aldona Kłobska
– trenerka, coach, fizjoterapeutka. Z racji wykształcenia bliska jest jej praca z ciałem, wie, że to ciało mówi nam o aktualnej kondycji stanu umysłu i ducha. Dyplomowana, doświadczona trenerka (umiejętności trenerskie zdobywała we Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego) oraz coach (w akredytacji ICF) – ukończyła Erikson College International „The Art and Science of Coaching”. Posiada 18-letnie doświadczenie pracy w dużych międzynarodowych firmach, poznała również specyfikę małych i średnich przedsiębiorstw.
Uczestniczyła w projekcie coachingowym jako coach dla „Akademii Przywództwa Liderów Oświaty” Jacka Santorskiego, organizowanym przez fundację Humanites. Prowadzi firmę szkoleniową zajmującą się motywacją, przywództwem oraz budowaniem zaangażowania. Jest wolontariuszem i spikerem Fundacji CSR Res severa www.ressevera.pl. Współtworzy Festiwal filmów odpowiedzialnych 17 celow www.17celow.pl
e-mail: aldona@proarche.pl; tel. 600 305 172; http://www.lokomotywacja.pl

Monika Wirżajtys
– psycholożka, terapeutka, teatrolożka, SEP (Somatic Experiencing Practicioner, nr certyfikatu EASE: PLPLUS 16027). Obecnie asystentka w zespole Doris Rothbauer, prowadzącej trzyletni kurs SE we Wrocławskiej Pracowni Psychoterapii i Terapii „Plus”. W swojej pracy wykorzystuje sztukę, psychodramę i doświadczanie somatyczne.
Ukończyła Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, szkolenie psychoterapeutyczne I stopnia (Psychodrama Institute for Europe E.V., Berlin, Certificate 2009), prezes Fundacji Wytwórnia Marzeń, współzałożycielka Fundacji Art-House oraz Gabinetu Komunikacji Born2Create w Warszawie; prowadzi również prywatną praktykę terapeutyczną w Instytucie Terapii Integralnej, zajmując się między innymi leczeniem stresu, traumy, depresji czy PTSD; wykłada, realizuje programy szkoleniowe i warsztaty (m.in.: TEDx Bydgoszcz, UKW, WSI, WSG, Collegium Medicum); reżyseruje spektakle teatralne, pisze bajki i piosenki; skuteczność swoich metod terapeutycznych sprawdzała nawet w więzieniu. Fanka kreatywności zorientowanej na wartości i sens.
e-mail: monika@proarche.pl;
tel. 509 401 889;
www.wytworniamarzen.pl